Studenci UAM z ministerialnymi stypendiami. Lista

Studenci UAM z ministerialnymi stypendiami
Obraz

432 studentów otrzyma stypendia Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Wśród nich 23 osoby reprezentują Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Kandydatury studentów z całej Polski ocenił zespół ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. Do MEiN wpłynęło 944 wnioski w tej sprawie. Laureaci otrzymają wyróżnienie finansowe w wysokości 17 tys. zł.

Najwięcej stypendiów otrzymali studenci zgłoszeni przez: Uniwersytet Jagielloński – 51, Uniwersytet Warszawski ‒ 40, Politechnikę Śląską – 28, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – 26, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – 23 oraz Politechnikę Warszawską i Uniwersytet Rzeszowski – 17.

Oto lista wyróżnionych z UAM:

Natalia Agnieszka Adamska - Wydział Matematyki

Irmina Bloch, Karolina Król - Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej

Jakub Waldemar Choryński, Olga Żyminkowska - MISHiS

Justyna Elżbieta Frymark, Kacper Muras, Sergiusz Napierała - Wydział Chemii

Filip Adam Golędzinowski, Kacper Kobierski, Maciej Stefan Kowalczyk, Jan Maciej Solarski  - Wydział Prawa

Rut Bryl, Natalia Helena Konopińska, Klaudia Aleksandra Kuzdrowska, Wojciech Robert Wysoczański, Gracjan Krzysztof Kasprzak - Wydział Biologii

Maria Mucha, Magdalena Kinga Pietruch, Mikołaj Wieczór, Kinga Sylwia Zawada - Wydział Psychologii i Kognitywistyki

Dawid Grzegorz Szulc, Zuzanna Magdalena Wagner - Wydział Historii

Czytaj też: Wręczono Stypendia im. dr Jana Kulczyka