Prof. Stefankiewicz w Akademii Młodych Uczonych PAN

prof. UAM dr hab. Artur R. Stefankiewicz
Obraz

Podczas Zgromadzenia Ogólnego Polskiej Akademii Nauk wybrano nowych członków do Akademii Młodych Uczonych (AMU). Wśród wybranych naukowców znalazł się prof. UAM dr hab. Artur R. Stefankiewicz z Wydziału Chemii UAM oraz Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii.

Akademia Młodych Uczonych została powołana Ustawą z dnia 30 kwietnia 2010 roku o Polskiej Akademii Nauk w celu promowania badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych przez wybitnych młodych przedstawicieli nauki polskiej.

Czytaj też: Dr Adam Gorczyński. Chemia klocków Lego

Członkowie Akademii Młodych Uczonych wybierani są przez Zgromadzenie Ogólne PAN. W chwili wyboru nie mogą mieć więcej niż 38 lat i muszą posiadać co najmniej stopień naukowy doktora.

Zadania postawione przed Akademią Młodych Uczonych skupiają się wokół działań na rzecz aktywizacji środowiska młodych pracowników nauki i obejmują przede wszystkim: przedstawianie opinii i programów dotyczących spraw nauki, organizowanie debat, dyskusji, konferencji naukowych mających na celu rozważanie istotnych problemów reprezentowanej dyscypliny lub pokrewnych dyscyplin naukowych oraz upowszechnianie ich wyników, przygotowanie opinii oraz ocen naukowych dotyczących reprezentowanej dyscypliny lub pokrewnych dyscyplin naukowych, a także upowszechnianie standardów etyki wśród młodych naukowców.

Nauka Wydział Chemii