Nowi prorektorzy UAM. Elektorzy zdecydowali

Znamy już nazwiska siedmiu osób, które w nowym roku akademickim obejmą funkcję prorektora UAM. Zgodnie z § 173 Statutu UAM dzisiaj po raz kolejny spotkało się grono elektorów aby poprzez głosowanie zaaprobować listę kandydatów na stanowisko prorektora UAM. Osoby te zostały wcześniej zaprezentowane przez Panią Rektor – Elekt m.in. w mediach społecznościowych.

W gronie tym znaleźli się:

Prof. Michał Banaszak – prorektor ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką,
Prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk – prorektor ds. nauki,
Prof. Zbyszko Melosik – prorektor ds. relacji z otoczeniem społecznym,
Prof. Tadeusz Wallas – prorektor ds. kadr i rozwoju,
Prof. Rafał Witkowski – prorektor ds. współpracy międzynarodowej,
Prof. Przemysław Wojtaszek – prorektor ds. projektów badawczych i doktorantów,
Prof. Joanna Wójcik – prorektor ds. studenckich i kształcenia.

Większość prorektorów będzie równolegle kierować szkołami, których funkcjonowanie przewiduje Statut UAM. Kandydatury prof. Przemysława Wojtaszka - prorektora ds. projektów badawczych i doktorantów oraz prof. Joanny Wójcik prorektor ds. studenckich i kształcenia wymagały dodatkowych uzgodnień z samorządami doktorantów i studentów. Obie zostały pozytywnie zaakceptowane przez wyżej wymienione grona.

Jak zapewnia prof. Bogumiła Kaniewska nowo wybrana rektor:

- Wszyscy kandydaci na funkcje prorektorów cechują się pracowitością, rzetelnością i uznaniem w świecie nauki. Jestem pewna, że z tak doświadczonym zespołem będę efektywnie kierować naszym Uniwersytetem przez najbliższe cztery lata. Pozwoli to w niedalekiej przyszłości zrealizować zadania określone w moim programie, co zaowocuje sukcesami w obszarze badawczym, dydaktycznym, organizacyjnym i relacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

fot. A.Wykrota

W trakcie głosowania redakcja "Życia Uniwersyteckiego" rozdawała najnowszy numer miesięcznika.

zob też.

Nauka Ogólnouniwersyteckie