Najlepsze prace magisterskie o turystyce napisano na UAM

Krzysztof Zagata otrzymal pierwszą nagrodę. Fot. Urząd Marszałkowski
Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Poznaliśmy laureatów VII edycji Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego za najlepszą pracę magisterską z zakresu turystyki. Pierwsze i drugie miejsce zajęli absolwenci UAM z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych.

„Wielkopolska jest regionem dynamicznie rozwijającym się, z silnym zapleczem naukowym i prężnie działającymi ośrodkami akademickimi, przygotowującymi m.in. specjalistów z obszaru turystyki. Chcemy wykorzystać potencjał młodych kadr turystycznych, stąd nasz pomysł na Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego za najlepszą pracę magisterską z zakresu turystyki” – mówi Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Celem Konkursu było wyróżnienie uzdolnionych studentów i pogłębianie wiedzy o potencjale turystycznym Wielkopolski. Konkurs skierowany był do autorów prac magisterskich napisanych w języku polskim i obronionych w latach 2018 – 2021 na uczelniach położonych na terenie całego kraju. Do Konkursu kwalifikowały się prace koncentrujące się na tematyce związanej przestrzennie z Województwem Wielkopolskim, które na egzaminie magisterskim ocenione zostały przynajmniej na ocenę dobrą. Szczególnie wysoko oceniane były prace, powiązane tematycznie z zadaniami realizowanymi przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, mogące znaleźć swoje praktyczne zastosowanie.

Laureaci konkursu

W tegorocznej edycji wpłynęło 11 zgłoszeń konkursowych. Spośród złożonych prac magisterskich cztery pochodziły z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, trzy z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, dwie z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz po jednej z Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oceny nadesłanych prac magisterskich dokonała Kapituła Konkursu, która wytypowała kandydatów do trzech głównych nagród i jednego wyróżnienia.

I nagrodę w wysokości 5 000 zł otrzymał KRZYSZTOF ZAGATA za pracę magisterską pt. „Immersyjna geowizualizacja 3D Ostrowa Lednickiego – rekonstrukcja w systemie VR”.

II nagrodę w wysokości 3 000 zł otrzymała NATALIA KRUPKA za pracę magisterską pt. „Koncepcja zagospodarowania rekreacyjno-turystycznego dla obszaru wsi Białej w gminie Wieleń”.

Czytaj też: "Apokalipsa" według Jakuba Małeckiego

Nauka Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych