Miniatura 6. Naukowczynie i naukowcy UAM ze wsparciem

Fot. Adrian Wykrota
Obraz

Opublikowano piątą listę rankingową konkursu MINIATURA 6. Grono ekspertów NCN wyłoniło do finansowania 115 wniosków na łączną kwotę ponad 4,7 mln złotych. Wśród nagrodzonych znalazło się 16 osób z UAM. Badacze i badaczki w ramach przyznanych funduszy przeprowadzą badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze lub konsultacyjne.

Wśród badań zakwalifikowanych do finansowania znalazły się m. in. działania z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, które zajmują się tematyką medyczną od strony literaturoznawczej i kulturoznawczej. W obszarze nauk o życiu wśród zwycięzców można odnaleźć działania, które koncentrują się ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, a wśród działań zakwalifikowanych do finansowania z obszaru nauk ścisłych i technicznych również można odnaleźć tematykę medyczną, a naukowcy i naukowczynie starają się poszukiwać odpowiedzi na pytania o sposoby i skutki działania leków.

Wszystkie tematy działań naukowych zakwalifikowanych do finansowania dostępne są na liście rankingowej.

Nas jednak najbardziej interesowała lista osób, które otrzymają wsparcie a prowadzących badania na UAM. Oto oni:

dr Sonia Dzierzyńska- Breś z Wydziału Studiów Edukacyjnych

dr Monika Skrobańska, dr Joanna Wolska i dr Agnieszka Czapik z Wydział Chemii UAM

dr Michał Antkowiak i dr inż. Adam Tadeusz Glinka z Wydział Fizyki UAM

dr Karolina Dziubata i dr Michał Piepiórka z Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa UAM

dr Natalia Kusa z Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM

dr Jacek Kubera z Wydział Socjologii UAM

dr Anna Mleczko oraz dr Piotr Cywoniuk z Centrum Zaawansowanych Technologii UAM

dr Michał Gałęski i dr Krzysztof Drozdowicz z Wydział Prawa i Administracji UAM Poznań

dr hab. Anna Dmowska z Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM

dr Joanna Szpotkowska z Wydział Biologii UAM.

Nauka Ogólnouniwersyteckie