''Drobiazg'' z CZT do walki koronawirusem

Zespół Hal Technologicznych CZT UAM Sygnis

W ramach współpracy STER Instytut, Zespołu Hal Technologicznych Centrum Zaawansowanych Technologii UAM i Grupy Technologicznej @sygnis stworzono projekt wymazówek do pobierania próbek od pacjentów, między innymi do testów na koronawirusa oraz uruchomiono w przedsiębiorstwie Ster Sp. z o.o. proces ich produkcji. Pierwsza prototypowa partia została wysterylizowana w laboratoriach CZT UAM i czeka na przeprowadzenie testów walidujących.  Nad współpracą w ramach konsorcjum czuwa dr hab. Robert Przekop prof. UAM.

Zespół Hal Technologicznych CZT UAM Sygnis

Zapraszamy do kontaktu podmioty, które mogą pomóc w walidacji ,testach i wdrożeniu tego produktu:

Bogna Sztorch, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Centrum Zaawansowanych Technologii, Zespół Hal Technologicznych mail : bognasztorch@gmail.com

Czytaj też: Test immunologiczny prosto z UAM

Nauka Ogólnouniwersyteckie