VII Wielka Gala WNPID za nami

Fot. Krzysztof Kubiak/Studencka Agencja Fotograficzna

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, w mury Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM powrócił największy wydziałowy event, organizowany przez studentów.

Powiedzieć „długo oczekiwany” to mało. Dwuletnia przerwa spowodowała, że większość obecnych studentów wydziału znała Wielką Galę jedynie z filmów promocyjnych oraz opowieści. Nic dziwnego, że 17 maja wydziałowa aula pękała w szwach – studenci przyszli docenić zarówno zwycięzców plebiscytu, jak i podziwiać artystyczną oprawę tego wyjątkowego w skali całego uniwersytetu wydarzenia.

Fot. Krzysztof Kubiak/Studencka Agencja Fotograficzna

Idea Wielkiej Gali zrodziła się wśród studentów politologii, którzy swego czasu chcieli nagrodzić swoich ulubionych wykładowców za ich pracę dydaktyczną i jednocześnie zorganizować event, podczas którego będą się świetnie bawić na wydziale. Przez lata gala ewoluowała, z imprezy kierunku stała się szybko największym wydziałowym eventem. Z roku na rok była bardziej profesjonalna, organizowana z większym rozmachem, rozrastała się część artystyczna (występowali zawsze studenci lub absolwenci wydziału), pojawili się sponsorzy. Od 4 lat na żywo z gali wejście na antenę realizuje telewizja WTK. Wszystko to sprawia, że ten wyjątkowy event jest rokrocznie najbardziej oczekiwanym wśród studentem wydziałowym wydarzeniem. Kolejny rok podczas gali (dzięki sponsorom, którzy przekazali cenne fanty) zbierano też środki na cel charytatywny, tym razem było to stowarzyszenie „Warto Razem”, które pomaga ofiarom wojny w Ukrainie.

Najważniejsze są jednak zawsze nominacje i nagrody w poszczególnych kategoriach, wręczane przez studentów na scenie w przepełnionej auli. Co roku motyw przewodni gali jak i kategorie ulegają zmianie. Od kilku lat wydarzenie jest transmitowane także na żywo w wydziałowych mediach społecznościowych.

W tym roku następujący wykładowcy, doktoranci i pracownicy obsługi wydziału odebrali nagrody w poniższych kategoriach:

• Prof. UAM dr hab. Elżbieta Lesiewicz – OLAF (przyjaciółka wszystkich studentów)
  • Dr Rafał Kamprowski – KRÓL JULIAN (ikona stylu)
  • Dr Krzysztof Duda – INSPEKTOR GADGET (dydaktyk okresu pandemii)
  • Dr Norbert Gill – SID (najzabawniejszy wykładowca)
  • Prof. UAM dr hab. Dorota Piontek – CRUELLA (wydziałowa „kosa”)
  • Prof. UAM dr hab. Iwetta Andruszkiewicz – PEPE PAN DZIOBAK (pasjonatka)
  • Michał Mijalski – SKIPPER I KOWALSKI (doktorant)
  • Panie z szatni – INIEMAMOCNI (superbohaterki)

Zgodnie z tradycją, po części oficjalnej wydziałowy hol zmienił się w parkiet z prawdziwego zdarzenia! Dodatkową atrakcją imprezy była darmowa fotobudka oraz napoje energetyczne podarowane przez sponsora.

To wydarzenie odbyło się dzięki finansowemu i organizacyjnemu wsparciu władz rektorskich i dziekańskich oraz ogromnej pracy kilkudziesięciu osób, w tym wielu studentów z wydziałowych mediów studenckich, kół naukowych i samorządu studenckiego.

Kolejna, ósma Wielka Gala WNPID już za rok! A póki co kto nie był, może sobie obejrzeć galę na kanale Youtube wydziału - https://www.youtube.com/watch?v=9HyfT--xGp4

Ludzie UAM Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa