Recytowali wiersze w języku ukraińskim

W Auli Lubrańskiego odbył się II Międzynarodowy Konkurs Recytacji Poezji Ukraińskiej.

Szesnastu śmiałków z sześciu państw stanęło oko w oko z wierszami w języku ukraińskim. Wśród nich znaleźli się studenci m.in. z Niemiec, Polski, czy Chorwacji.

- Cieszy nas to, że przyjeżdżają do nas osoby z różnych krajów europejskich, w których znajdują się ośrodki ukrainistyczne. Są to studenci, którzy uczą się języka ukraińskiego jako obcego. Dlatego jest to dla nich pewne wyzwanie, aby stanąć przed jury i deklamować z odpowiednim akcentem, czy intonacją - mówiła dr Olena Gomeniuk, organizatorka konkursu.

Czytaj także: Konkurs Polacy i Niemcy w Europie po raz trzeci

Podczas recytacji  studenci recytowali poezję śpiewaną, klasykę oraz współczesne wiersze. Jury zwracało uwagę przede wszystkim na wymowę, akcent oraz zaangażowanie w trakcie deklamacji.

Wydział Neofilologii