Konkurs recytatorski wierszy Wisławy Szymborskiej

Karolina Klemczak studentka I roku filologii polskiej laureatką drugiej edycji Konkursu recytatorskiego wierszy Wisławy Szymborskiej.

W piątek 12 maja odbył się w Sali Lubrańskiego Collegium Minus finał drugiej edycji Konkursu Recytatorskiego. Wydarzenie swoim patronatem objęła JMR prof. Bogumiła Kaniewska.

Uroczystość otworzył utwór „Właściwie każdy wiersz” w interpretacji autorki. Następnie kilka słów na temat twórczości Wisławy Szymborskiej wygłosiła prorektor prof. Joanna Wójcik a prof. Krzysztof Skibski - podobnie jak w ubiegłym roku - udzielił finalistom kilku porad związanych z emisją głosu i interpretacją.

W skład jury weszli w tym roku: prof. Krzysztof Skibski, dr Sylwia Karolak, mgr Anna Kuca-Szpytko, mgr Małgorzata Rybczyńska oraz prof. Joanna Wójcik, która przewodniczyła obradom.

Zwyciężczynią konkursu została Karolina Klemczak, pierwsze miejsce przyniosła jej interpretacja wiersza „Kałuża”. Pani Karolina dobrze znana jest konkursowej publiczności ponieważ w ubiegłorocznej edycji konkursu zajęła drugie miejsce.

Jurorom do gustu przypadły też występy: Anny Szmania-Binek (”Pierwsza fotografia Hitlera”) oraz Patrycji Gorczyńskiej („Pokój samobójcy”).

Na tegoroczny konkurs wpłynęło ponad 100 zgłoszeń, każdy z uczestników zaprezentował w formie video fragment wybranego wiersza poetki. Ostatecznie Kapituła Konkursu wyłoniła 18. finalistów, 15. z nich wzięło udział w konkursie.

Ogólnouniwersyteckie