Rzeczpospolita Moraska - wstępnie zaakceptowana

Fotografia w nagłówku
Fot. Przemo Stanula
Fot. Przemo Stanula

Z inicjatywy Rady Samorządów Studenckich WNPiD odbyła się w trakcie tegorocznego Wielkiego Grillowania konferencja poświęconą przyszłości Moraska? W spotkaniu oprócz zaproszonych gości głos zabrali studenci, którzy chcieli wypowiedzieć się na temat przyszłości swojego kampusu. Jak widać opłaca się rozmawiać i są już pierwsze pozytywne efekty tego spotkania. Przygotowany przez studentów projekt „Rzeczpospolita Moraska”  został wstępnie zaakceptowany przez Poznański Budżet Obywatelski. 

„Rzeczpospolita Moraska: wspólna sprawa studentów i mieszkańców” zakłada integrację społeczności kampusu i organizację „Dni Moraska” – pikniku inaugurującego rok akademicki 2019/2020. Wydarzenie wpisuje się w obchody 100-lecie istnienia uniwersytetu poznańskiego.

Czytaj też: Znamy zwycięzców konkursu Kowadło 2.0!

Jak zakładają wnioskodawcy piknik potrwa 2 dni (początek października). W planach przewidziane są warsztaty dla dzieci i dorosłych wykonane przez studentów wydziałów znajdujących się na terenie Kampusu Morasko, atrakcje muzyczne, zajęcia ruchowe dla seniorów oraz gry i zabawy integrujące społeczność. Studenci chcą swoim projektem zachęcić mieszkańców tego terenu do wzięcia udziału w dyskusji na temat przyszłości i rozwoju zarówno kampusu jak i terenów przyległych oraz pokazać, że są grupą otwartą na współpracę w tej kwestii. W czasie trwania Dni Moraska zaplanowane zostały atrakcje dla wszystkich. Mieszkańcy i studenci będą mogli zbadać swoje BMI, wziąć udział w nauce tańca, czy obejrzeć Talent Show.  

Życie Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa