Życie

Fotografia w nagłówku
redakcja

Zachęcamy do zapoznania się z apelem Konfederacji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka

Ponad 70 studentów zmierzyło się z Wielkim Dyktandem UAM, które przygotowała Rada Samorządów Studentów Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej. W tym roku tekst dotyczył hożego Heliodora, któremu zasady savoir-vivre'u nie były obce.

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak

Dzień Różnorodności Kulturowej już po raz czwarty stał się okazją do poznania innych tradycji, języków i ludzi. Dr Natalia Kołaczek, autorka popularnej książki "I cóż, że ze Szwecji" i Szewcjobloga opowiadała o tajemniczym słowie "lagom".

Fotografia w nagłówku
redakcja

EUROSTUDENT VII to kolejna edycja międzynarodowego projektu badawczego, którego celem jest analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy.

Fotografia w nagłówku
redakcja

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu we współpracy z Państwowym Uniwersytetem w Irkucku – IGU (Rosja) i Państwowym Uniwersytetem w Sankt Petersburgu – SPbGU (Rosja) ogłasza nabór uczestników na XII Międzynarodową Letnią Szkołę Prawno-Humanistyczną. Zgłaszać mogą się studenci i doktoranci...

Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka

W sobotę odbył się Festyn Rodzinny UAM. Uczelnia zaprosiła swoich pracowników, także emerytowanych i doktorantów z rodzinami. Organizatorzy jak co roku zapewnili dobrą zabawę.

Fotografia w nagłówku
Agnieszka Książkiewicz

Trzecią część wystawy „Rektorzy Almae Matris Posnaniensis 1919-2019”, dotyczącą lat 1981-2019, można oglądać w Bibliotece Uniwersyteckiej UAM przy ul. Ratajczaka. W wernisażu, który odbył się w czwartek, 9 maja, uczestniczył zarówno urzędujący Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki, jak i jego...

Fotografia w nagłówku
Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM

Dom Studencki Hanka zasługuje na uznanie jako obiekt przyjazny osobom z niepełnosprawnościami – uznała Kapituła IV Konkursu Architektoniczno-Urbanistycznego „Lider Dostępności”. UAM zdobył pierwszą nagrodę w kategorii obiekt mieszkalno/hotelowy. W środę, 8 maja, w Pałacu Prezydenckim dyplom...

Fotografia w nagłówku
PPNT

12 wybitnych sportowców UAM otrzymało 38.500,00 zł w tegorocznej edycji programu stypendialnego Fundacji UAM. Przyznane stypendia z pewnością przysłużą się do dalszych treningów i jeszcze lepszych wyników.

Fotografia w nagłówku
Biuro prasowe

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza dobrze wykorzystał ten czas i fundusze unijne, które dzięki temu się pojawiły - komentuje Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki. - UAM nie tylko z tych środków korzystał, ale od początku bardzo wysoko cenił fakt naszego członkostwa w Unii Europejskiej.