Życie

Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Monika Glosowitz – badaczka literatury i krytyczka literacka została laureatką tegorocznej Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka za książkę „Maszynerie afektywne. Literackie strategie emancypacji w najnowszej polskiej poezji kobiet”.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Pracowniczy Program Emerytalny (PPE) UAM to programu zabezpieczenia emerytalnego dla pracowników Uniwersytetu. Program ruszy, jeśli zapisze do niego, co najmniej 25 procent kadry. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!
Fotografia w nagłówku
Przemysław Stanula
Po raz kolejny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu włączył się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Festiwal Fabuły - dziś rozpoczęła się czwarta edycja festiwalu literackiego organizowanego przez Centrum Kultury Zamek. W wydarzeniu, które w całości odbędzie się online wezmą udział literaturoznawcy z UAM.
Fotografia w nagłówku
Filip Czekała
Takich profesorów jak Tadeusz Perkitny i Leon Mroczkiewicz można było studentom zazdrościć. Bo kto by nie chciał słuchać wplatanych w naukową wiedzę anegdotek z podróży dookoła świata? O tym jak jeździli słoniami po dżungli czy uciekali przed krokodylem?
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Historyk sztuki, ale i pieśniarz, miłośnik poezji staropolskiej i tłumacz starofrancuskiej. Od lat koncertuje, wydaje płyty i książki, swoją twórczością dzieli się w Internecie, gdzie regularnie publikuje na FB i YouTube. Jak mówi – ma swoją publiczność, niszową, ale wierną.