Życie

Fotografia w nagłówku
Łukasz Piątak

W dniach 3-5 czerwca ponad 40-osobowa grupa studentów (specjalność: arabistyka, hebraistyka i turkologia) i wykładowców Katedry Studiów Azjatyckich (Wydział Neofilologii) przebywała na wyjeździe naukowym w Bośni i Hercegowinie.

Fotografia w nagłówku
Ewa Bielewicz-Polakowska

Rok 2019 to jubileusz 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Sejmik Województwa Lubuskiego przyznał specjalne tytuły „Człowieka 15-lecia Polski w Unii Europejskiej”. Wyróżniono 27 osób – samorządowców i pracowników samorządowych, naukowców, przedsiębiorców i działaczy...

Fotografia w nagłówku
Agnieszka Książkiewicz Biuro Prasowe UAM

Po pomnikach-ławeczkach prezentujących założycieli Wszechnicy Piastowskiej przyszedł czas na uhonorowanie studentów. Ławeczka prezentująca studenta i studentkę stanęła przed DS „Hanka” przy al. Niepodległości.

Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka

W piątek, 14 marca w Gabinecie Rektora odbyło się uroczyste odnowienie dyplomów ukończenia studiów absolwentów Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Fotografia w nagłówku
Agnieszka Książkiewicz

Profesor Wydziału Prawa i Administracji, Marian Kępiński, został pośmiertnie uhonorowany medalem Homini Vere Academico. Uroczystość odbyła się w czwartek, 13 czerwca. Medal z rąk Rektora UAM odebrała żona śp. Profesora, Maria Smykała-Kępińska.

Fotografia w nagłówku
Fot. Adrian Wykrota

Dziś w westybulu Auli UAM odbył się Senat żałobny po śmierci byłego Rektora prof. Jacka Fisiaka

Fotografia w nagłówku
redakcja

Uff jak gorąco! W Wielkopolsce panuje afrykańskie lato. Nasza Redakcja wybrała się na poszukiwania najchłodniejszego miejsca na całym UAM-ie. W końcu okazało się to bardzo proste. Svalbard jest super!

Fotografia w nagłówku
Prof. UAM dr hab. Witold Mazurczak

Uniwersytet Otwarty UAM kontynuuje swoja działalność. Od 2016 roku zaproponowaliśmy ponad 650 kursów, na które zapisało się ponad 11 000 osób. Uruchomiliśmy do tej pory 204 kursy dla 4472 słuchaczy. Nie byłoby to możliwe bez udziału w naszym projekcie wielu wykładowców z naszej uczelni.

Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka

Na terenie Kampusu Morasko pojawiły się długo wyczekiwane hotele dla owadów. To pomysł Antoniny Bednarz, która wygrała w pierwszym konkursie na innowacyjne i „zielone” projekty, IDEAMU.