Order Wschodzącego Słońca dla prof. Żeromskiej!

Prof. Żeromska i prof. Majewicz z małżonką
Obraz

Profesor Estera Żeromska kierownik Katedry Orientalistyki Wydziału Neofilologii​ została odznaczona przez rząd Japonii Orderem Wschodzącego Słońca, Złote Promienie z Rozetą.

W komunikacie Ambasady Japonii w Polsce czytamy, że prof. Estera Żeromska angażuje się w badania japonistyczne oraz nauczanie języka japońskiego, przyczyniając się wydatnie do ich rozwoju. Jest autorką wielu książek i publikacji na temat tradycyjnego teatru japońskiego, co zaowocowało wzrostem wiedzy na jego temat kultury japońskiej w Polsce.

Profesor Żeromska związana jest z poznańską japonistyką od początku jej istnienia i przez 30 lat dokłada starań na rzecz nauczania japońskiego i kształcenia przyszłych pokoleń japonistów. Po wielkim trzęsieniu ziemi we wschodniej Japonii w 2011 r., profesor Żeromska aktywnie włączała się w różne działania charytatywne na rzecz poszkodowanych w kataklizmie.

Ambasada Japonii w Polsce składa prof. Esterze Żeromskiej serdeczne gratulacje i podziękowania za jej wieloletnią działalność. Wyraża także nadzieję, że zapoczątkowane przez nią więzy przyjaźni będą przyczyniały się do dalszego rozwoju relacji polsko-japońskich.

Sto lat UAM Wydział Neofilologii