Koreanistyka świętuje piętnastolecie

15-lecie istnienia na UAM świętuje dzisiaj Filologia koreańska. Z tej okazji odbyła się w Sali Lubrańskiego Collegium Minus uroczystość połączona z konferencją „Korea Forum #3”. W uroczystości udział wzięło wielu gości z różnych ośrodków akademickich w Polsce oraz Korei Południowej.

Byli to m.in. przedstawiciele Ambasady Republiki Korei, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Hanguk University of Foreign Studies oraz absolwenci filologii koreańskiej na UAM.

Studenci Filologii Koreańskiej najwięcej czasu poświęcają oczywiście językowi – jednak uczą się nie tylko pisać i mówić po koreańsku, poznając dogłębnie jego gramatykę, ale także studiują literaturę koreańską, uczą się o kulturze i historii Korei. Mają możliwość wyjazdu na semestralny lub roczny kurs języka koreańskiego w ramach akademickiej wymiany do Republiki Korei w czasie studiów. Mogą także podjąć badania lub studia na południowokoreańskich uniwersytetach, z którymi współpracuje UAM.

Polecamy też: Kształcą specjalistów dla Samsunga, Hyundaia, LG

Absolwenci tego kierunku to: dyplomaci, menedżerowie firm południowokoreańskich (Samsung, Kia Motor Corporation, Hyundai, LG, SK telecom), tłumacze, biznesmeni, urzędnicy ministerialni, nauczyciele akademiccy, pracownicy korporacji.

Sto lat UAM Wydział Neofilologii