Muzyka w wirtualnym świecie

Fotografia w nagłówku
fot. Chór Akademicki UAM
fot. Chór Akademicki UAM

Podczas Poznań Game Arena odbędzie się Epic Games Music, który wprowadzi miłośników gier komputerowych w klimat targów oraz w wirtualny świat gier.

 

W dniu inauguracji Poznań Game Arena, 12 października w Sali Ziemi ponad 50-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra oraz członkowie Chóru Akademickiego UAM pod batutą Adama Domurata wypełnią przestrzeń w rytm epickiej muzyki, która towarzyszy wielu polskim oraz międzynarodowym grom komputerowym. 

- Pomysł tak naprawdę narodził się dzięki naszemu byłemu chórzyście Michałowi Gramadzkiemu, który jest jednym z organizatorów tego przedsięwzięcia. Chcemy pokazać, że muzyka z gier jest tak samo ważna i na takim samym wysokim poziomie, jak ta, którą słyszymy w filmie – podkreśla Beata Bielska, Dyrygent Chóru Akademickiego.

Podczas koncertu usłyszmy szesnaście utworów m.in. z gier: „Wiedźmin”, „Assassin's Creed”, „Morrowind”, „Skyrim”, „Zelda”, „Diablo”, „Battlefield” oraz premierowe wykonanie utworu z gry „Kursk”. Miłośnicy muzyki epickiej usłyszą również kilka utworów ze znanych filmów.

 

Czytaj również Studenci UAM na światowym podium

Kultura Ogólnouniwersyteckie